Przerzucanie przez środek koła

1 czerwca 2020

Dziś zapraszam Was kochane dzieci do zabawy piłką plażową. Zapraszam do zabawy mamę i tatę oraz rodzeństwo. Dziecku łatwiej jest rzucić we właściwym kierunku, jeżeli cel mieści się w wyraźnie oznaczonej przestrzeni.

Co jest potrzebne?

Piłka plażowa, dmuchane koło do pływania

Jak się bawić?

Dwoje dorosłych trzyma nadmuchane koło w pionie. Dziecko stoi twarzą zwrócone do otworu, jeżeli w grze bierze udział więcej dzieci, niech staną po obu stronach koła. Podaj dziecku piłkę, niech ją przerzuci przez otwór w kole (jeśli jest więcej dzieci, to przerzuca do dziecka po drugiej stronie koła). Jeżeli dziecko nie ma doświadczenia w tego typu zabawach, to zwykle rzuca, gdzie popadnie. Otwór w kole pomoże mu obrać właściwy kierunek. Warto przed rozpoczęciem zabawy zademonstrować dziecku sposób rzucania piłką. Kiedy dziecko trafi do celu, to drugiemu dziecku łatwo będzie złapać piłkę po drugiej stronie. Jeśli bawicie się z jednym dzieckiem, to niech przejdzie ono na drugą stronę aby podnieść piłkę. Następnie przerzuca przez otwór z tej strony.

Można pomagać dziecku w rzucaniu i łapaniu w zależności od potrzeb. Ponieważ piłka jest lekka nie powinna nikomu zrobić krzywdy.

Mała zmiana

>Jeśli macie taką możliwość, to w ciepłe dni spróbujcie zagrać w przerzucanie także w basenie. W wodzie na pewno będziecie się świetnie bawić.

>Zamiast koła do pływania użyj hula-hoop, by zwiększyć przestrzeń będącą celem.

>Jeśli chcesz utrudnić zadanie, użyj mniejszej piłki.

Rzucanie i łapanie piłki, nawet lekkiej jest dla dziecka dużym wysiłkiem. Ćwiczenie to zwiększa czujność i świadomość własnego ciała.

Kiedy dziecku uda się trafić w środek koła lub złapać piłkę, entuzjastyczna reakcja dorosłych zwiększy zadowolenie dzieci z dobrze wykonanego ćwiczenia.

Udanej zabawy i radosnego DNIA DZIECKA!!!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content