Przejażdżka na kocu

7 maja 2020

Przejażdżka na kocu lub ciągnięcie siedzącego na nim dziecka mogą być świetnym sposobem na zabawę rodzica z dzieckiem.

Co przygotować?

Mały koc, ewentualnie kawałek mocnego materiału, gładka podłoga.

Jak się bawić?

Usuń z podłogi wszystkie przedmioty i połóż na niej koc. Posadź dziecko na kocu. Ciągnij koc za sobą. Możecie do zabawy zaprosić rodzeństwo lub drugiego rodzica i razem ciągnąć koc z dzieckiem.

Zarzucaj koc raz w jedną, raz w drugą stronę, żeby przejażdżka była bardziej ekscytująca. Staraj się jednocześnie nie zrzucić siedzącego na kocu dziecka.

jeśli w zabawie uczestniczy rodzeństwo, niech dzieci zamieniają się rolami; najpierw ciągną koc, a potem na nim siedzą.

Zamiast ciągnąc koc, możesz biegać dookoła niego, obracając siedzące dziecko dookoła jego własnej osi.

Mała zmiana

>Do zabawy nadaje się także kartonowe pudło. Dziecko siedzi w środku, a rodzic lub rodzeństwo ciągnie je za sobą, pcha lub obraca

>Gdy chcemy dziecko obracać wokół jego osi, możemy użyć krzesło obrotowe.

Siedząc na ruchomym kocu, dziecko uczy się utrzymywania równowagi. Nie jest mu łatwo pozostać w pozycji siedzącej z powodu nagłych szarpnięć w różnych kierunkach. Musi nieustannie napinać mięśnie brzucha, żeby się nie przewrócić.

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Ładowanie wagoników

Ładowanie wagoników

Zapraszam Was do zabawy rozwijającej rozumienie mowy oraz umiejętność planowania działania. Dziecko podczas tej zabawy uczy się realizacji zadania złożonego z kilku działań, podczas których ważna jest współpraca z drugą osobą. Co przygotować? Kilka pojemników (np....

czytaj dalej
Skip to content