PROPOZYCJA ZABAW RUCHOWYCH

18 maja 2020

  1. „Zabawy na łące” – zabawy i ćwiczenia poranne

„Figury”

– Dzieci maszerują i biegają w różnych kierunkach. Na zapowiedź nauczyciela „figury” – zatrzymują się przybierając dowolną figurę.

 „Szukaj pary”

 – Dzieci poruszają się swobodnie po sali. na hasło „szukaj pary” – dzieci dobierają się w pary według instrukcji, np. stajemy naprzeciw siebie, stajemy jeden za drugi, stoimy obok siebie i trzymamy się za ręce.

 „Pszczoły do ula”

– Dzieci poruszają się po sali naśladując lot pszczół. Sygnał gwizdka oznacza, że dzieci – pszczoły wchodzą do ula – obręczy rozłożonych na podłodze. Rodzic  informuje ile osób może być w jednej obręczy.

 „Omijamy pokrzywy” – na podłodze Rodzic  rozkłada kilka kartek A4. Dzieci biegną jedno za drugim w taki sposób, aby nie nastąpić na kartkę.

„Marsz”

 – Marsz po obwodzie koła: na palcach, na piętach, małymi kroczkami, dużymi krokami.

Kochane przedszkolaki!

Mam nadzieję, że kolejne przygotowane dla Was zadania spodobają się Wam i będziecie je starannie wykonywać. W tym tygodniu przypomnicie sobie kilka informacji o instrumentach , poruszacie się przy muzyce i poznacie nową literkę.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content