Poznajemy literę „w’.

23 marca 2020

Witam Was kochani Rodzice  i Dzieci

Dziś poznamy nową literkę, ale musicie sami odgadnąć,  jak się nazywa. Dlatego bardzo uważnie posłuchajcie  opowiadania, które przeczyta Wam Rodzic, a następnie porozmawiajcie na temat tego opowiadania. Na pewno uda się Wam odgadnąć. Podpowiem Wam, iż dużo wyrazów w tym opowiadaniu zaczyna się na tą głoskę. A teraz uważnie posłuchajcie.

„Waga Waldka” słuchanie opowiadania D. Kossakowskiej

Ewa i Waldek są rodzeństwem. Ewa bardzo lubi bawić się lalkami. Jej ulubione lalki to: Wanda, Gabi i Walerka. Dziewczynka często wychodzi na podwórko, aby pojeździć na wrotkach. Ma je już dość długo i potrafi bardzo dobrze na nich jeździć. Wczoraj mama Ewy i Waldka kupiła nową wagę. Waga najbardziej spodobała się Waldkowi. Dzisiaj waży na niej winogrona i kiwi – swoje ulubione owoce. Chce jeszcze zważyć szklankę z wodą i lalki Ewy.

Rozmowa na temat opowiadania

– Kim są Ewa i Waldek?

– Czym lubi bawić się Ewa?

– Na czym lubi jeździć Ewa?

– Co wczoraj kupiła mama Ewy i Waldka?

– Komu najbardziej spodobała się waga?

– Co Waldek waży na nowej wadze?

– Jakie są ulubione owoce Waldka?

Czy już odgadłeś , co to za literka?

Jestem pewna ,że już wiecie.

To jest literka W.

Prezentacja litery „w”(poniżej) drukowanej małej i wielkiej.

-Czy znacie wyrazy, które rozpoczynają się na głoskę „w”?

– Podzielcie wyrazy na sylaby: Waldek, Walercia, Wanda, wrotki, waga

– A teraz podzielcie wyraz: waga, Wanda  na głoski.

– Policzcie, z ilu głosek składa się każdy wyraz?

– Który wyraz składa się z najmniejszej ilości głosek, a który z największej.

– Określcie czy głoska „w” jest samogłoską czy spółgłoską.

– Na zakończenie spróbujcie ulepić lterkę „W”- duże i „w”- małe z plasteliny ( jeśli nie macie plasteliny to można ułożyć literkę „w” z kawałka wełny lub sznurka).

Inne artykuły z tej kategorii:

Wigilijka

Wigilijka

Dzisiaj zasiedlismy wszyscy przy świątecznym wigilijnym stole. Wraz z Panią Dyrektor po kolędowaniu zjedliśmy pyszny świąteczny obiad. Wszystkim życzymy wesołych, zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia a także pomyślności w Nowym 2021 Roku.

czytaj dalej
Skip to content