Potrafimy ważyć

6 maja 2020

Zadanie techniczne

Na co dzień widzimy różnego rodzaju wagi. Są wagi w sklepie, mamy wagi w domu, są też wagi na lotnisku. Każda wygląda inaczej i służy do ważenia innych rzeczy. My też dziś spróbujemy zdobić wagę, oczywiście przy pomocy rodziców.

Potrzebne materiały:

listewka, 2 foliowe torebki, które należy umieścić na obu stronach listewki, taśma samoprzylepna do przymocowania torebek do patyka, sznurek i pinezka do przymocowania na środku listewki.

Przed ważeniem należy sprawdzić czy szalki (torebki) są puste. Na jednej szalce kładziemy ważony towar, a na drugiej odważniki. Ramiona wagi równo ustawione wskazują, że towar został prawidłowo zważony – na obu szalkach jest taki sam ciężar.

Dzieci ważą maskotki. Odważnikami są drewniane klocki, kasztany, żołędzie. Dzieci określają ile ważą zabawki i które z nich są cięższe, a które lżejsze.

Życzę dobrej zabawy i owocnych obserwacji.:)