Poszukuję i wykonuję

19 maja 2020

Na początek bardzo bym chciała aby każdy z Was przypomniał sobie jakąś niezwykłą przygodę, która Wam się przytrafiła. Postarajcie się opowiedzieć ją swoim Rodzicom – udało się? Mam taka nadzieję, a teraz wspólnie postaramy się przeżyć inną niesamowitą i naukową przygodę. Zamienimy się w poszukiwaczy natury!

Na początek posłuchajcie tego opowiadania i postarajcie się wykonywać pewne czynności, które pojawią się w opowiadaniu.

Idziemy na łąkę (swobodne chodzenie po pokoju). Widzimy bociana i chodzimy jak bocian, powoli, z wysokim unoszeniem kolan. Słyszymy kumkanie żab i skaczemy jak żabki. Nad kwiatami brzęczą pszczoły. Naśladujemy latanie pszczół. Wracamy ze spaceru (swobodne chodzenie po pokoju).

Udało się? Pewnie tak! Teraz jesteśmy gotowi na dalszą przygodę. Poniżej przedstawiam Wam pewne zwierzątka, poproście Rodziców aby Wam wydrukowali te zwierzątka lub jeśli macie weźcie książkę z tymi zwierzętami – wybieramy się na wycieczkę w poszukiwaniu tych właśnie zwierząt! Dobrze zapamiętajcie jak wyglądają, co robią, jak się poruszają!

Powodzenia!

Udało Wam się odnaleźć te wszystkie zwierzęta? To teraz czas na Waszą pracę twórczą!

Każdy z Was niech wykona album ze zwierzętami (każde ze zwierząt namalujcie farbami), poproście Rodziców aby Wam spięli album i gotowe!

Już nie mogę się doczekać, aż je zobaczę!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content