Podróż dookoła świata

12 czerwca 2020

Kochane Motylki dzisiaj wybierzemy się w podróż dookoła świata. Zaczynamy!

 1. „Pojazdy lądowe, wodne i powietrzne” – wycinanie pojazdów z kolorowych gazet, przyklejanie ich na kartki: – zieloną – lądowe, – niebieską – wodne, – białą – powietrzne.
 2. Posłuchajcie opowiadania: Ola, Karol i Basia chodzą do jednego przedszkola i są przyjaciółmi. Kiedy są w domu często spotykają się, żeby wspólnie się pobawić. Zbliża się lato. Już teraz planują co będą robić na wakacjach. Wspominają też wakacje z ubiegłego roku. Ola cały tydzień spędziła u babci w Kołobrzegu. Miło wspomina zabawy na plaży i zbieranie muszelek. Pamięta też, że bardzo zmęczyła ją podróż. Tata był kierowcą samochodu, a podróż trwała długo. Kilka razy podczas podróży robili przystanki, aby odpocząć. Ola z radością powitała babcię po sześciu godzinach jazdy samochodem. Karol wybrał się do wujka, który mieszka w górach. Wspólnie z rodzicami i bratem podróżowali pociągiem. Pociąg jechał bardzo szybko. Karol podziwiał przez okno piękne widoki. Wygodne siedzenia i dużo miejsca sprawiły, że Karol nie był zmęczony. Podróż minęła szybko i przyjemnie. Basia była z rodzicami w Grecji. Chociaż to daleko, jej podróż trwała najkrócej. Basia podróżowała samolotem, a widoki podziwiała z góry. Tegoroczne wakacje przyjaciele spędzą razem. Ich rodzice też się przyjaźnią i postanowili wspólnie wyjechać na Mazury. Dzieciaki cieszą się, że będą razem odpoczywać. Martwią się tylko tym, czy pogoda dopisze, ba przecież kąpiele w jeziorze w słoneczny dzień są najwspanialsze.
 3. Rozmowa na temat opowiadania. Rodzic stawia na dywanie pojazdy – zabawki. – Gdzie wakacje spędziła Ola? Jak tam dojechała? – Gdzie wakacje spędził Karol? Jak tam dojechał? – Gdzie wakacje spędziła Basia? Jak tam dotarła? Dziecko odpowiada na pytania wskazując odpowiedni pojazd.
 4. „Wakacyjne podróże” – nauka wiersza Joanny Myślińskiej.
  Na wakacje samolotem można lecieć nawet z kotem,
  albo płynąć statkiem dużym, który do podróży służy.
  Autem albo na motorze też się jeździ nie najgorzej,
  lecz ja wolę sobie latem świat przemierzać razem z tatą.
 5. „Figury geometryczne” – układanie pojazdów z figur geometrycznych.

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content