Podróż do krainy baśni

21 kwietnia 2020

Witam was, na dzień dobry proponuje wam wybrać się w „Podróż do krainy baśni”.

Dzieci zostają w swoich łóżkach lub kładą się na dywanie następnie zamykają oczy, a druga osoba mówi na tle spokojnej muzyki poniższy tekst:

Wyruszamy do krainy baśni. Tam zawsze jest ciekawie, mogą zdarzyć się przygody, o których marzymy. W baśniowej krainie świeci słońce i radośnie śpiewają ptaki. Idziemy przez las, w którym mieszkają krasnoludki. Wyszły ze swoich małych domków i pozdrawiają nas. Przechodzimy obok rzeki, w której pływa złota rybka. Pomyśl życzenie i powiedz je w myślach. Może złota rybka spełni je? Przechodzimy przez most. W dole szumi rzeka, a nad naszymi głowami śpiewają ptaki. Idziemy wąska ścieżką prosto do domku Kubusia Puchatka. Kubuś zaprasza cię na miód. Jesz miód razem z Kubusiem. Jest bardzo słodki, popijasz go zimną wodą. Bawisz się razem z misiem. Urządzacie zawody, kto wyżej podskoczy. na nogach masz czarodziejskie buty, które pozwalają ci wysoko podskoczyć i delikatnie wylądować na ziemi. Robisz wielkie skoki, podążasz w kierunku przedszkola. Zdejmujesz czarodziejskie buty, zostawiasz je w baśniowej krainie i idziesz do przedszkola. Jesteś już bardzo blisko, mijasz plac zabaw i wchodzisz do przedszkola. Otwierasz oczy, wyciągasz się, ziewasz i powoli siadasz.

A teraz czas na zagadki.

1. Jakie imiona mają braciszek i siostrzyczka,

którzy w lesie spotykają chatkę

zrobioną z piernika?

(Jaś i Małgosia )

2. Jaka to dziewczynka

Ma roboty wiele,

A na wielkim balu

Gubi pantofelek.

( Kopciuszek)

3. Mieszkała nad rzeczko opodal

krzaczka i czesała

się wykałaczką…

(Kaczka Dziwaczka)

4. Nos mu rósł gdy kłamał…

(Pinokio)

5. Śnieżną buzię ma,

i krasnoludków siedmiu

zna…

(Królewna Śnieżka)

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content