Pisanki,kraszanki

7 kwietnia 2020

Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne

Witam Was serdecznie , dzisiaj poćwiczymy sobie piłką

Zwierzęta Kot Pies Ugryź Resistant Elastyczna Piłka Zabawka ...

Rodzic wybiera proste ćwiczenia (liczba ćwiczeń tyle ile jest ćwiczących dzieci) i zapisuje na karteczkach, które chowa do plastikowego jajka niespodzianki lub plastikowego pudełeczka. Każde dziecko losuje po kolei jedną karteczkę i wszyscy razem wykonują ćwiczenie. Karteczkę z wykonanym ćwiczeniem odkładamy na bok i kolejne dziecko losuje ćwiczenie. Zabawa kończy się, kiedy wszystkie dzieci wylosują ćwiczenie.

Przykładowe ćwiczenia:

5 pajacyków, 5 podskoków w miejscu, bieg w miejscu, krążenia ramion, obrót wokół własnej osi, 5 przysiadów, 5 skłonów tułowia w przód, 5 skłonów tułowia na boki, krążenie bioderek, itp. Dzieci biorą po jednej piłce tenisowej, ustawiają się w rozsypce i przechodzimy do ćwiczeń, każde ćwiczenie powtarzamy 10 razy:

– przekładanie piłki z ręki do ręki z przodu i z tyłu,

– przekładanie piłki z ręki do ręki nisko za plecami i wysoko nad głową,

– unoszenie raz prawej, raz lewej nogi i za każdym razem przekładamy piłkę pod kolanem

.- siad podparty o nogach ugiętych piłka leży między stopami.

Dzieci chwytają piłkę delikatnie obiema stopami unoszą ją w górę, następnie odkładają na podłogę.

– siad podparty o nogach ugiętych między kostkami piłka, prostowanie i uginanie nóg w kolanach.Dzieci oddają piłki i pobierają pasek kolorowej krepy. Dzieci dobierają się w pary. Siadają naprzeciwko siebie i kawałkiem krepiny dotykają twarzy osoby współćwiczącej: nosa, czoła, policzków, uszu itd.Rodzic podaje, jakich części twarzy w danym momencie dotykamy