Pisanki, kraszanki

7 kwietnia 2020

Pisanki | Pobierz Darmowe Wektory, Zdjęcia i pliki PSD

Witam Rodziców i dzieci,

Co kryje się w jajku?- zabawa badawcza

Jakie jest jajko? – zabawa sensoryczna i słowna – wzbogacanie wrażeń dotykowych oraz słownictwa.Dzieci poznają dotykiem ugotowane kurze jajko w skorupce, przykładają do policzka, przekładają z ręki do ręki, turlają po dywanie i wypowiadają się na temat cech jajka.

• Przenieś jajeczka – ćwiczenie podniebienia miękkiego. Za pomocą słomki, wciągając powietrze, dzieci przenoszą papierowe jajeczka z tacy do koszyczka

Czyje jajko? – zabawa sensoryczna i słowna – usprawnianie analizatorów: wzrokowego, dotykowego oraz wzbogacanie słownictwa.Oglądanie zbioru jaj: kurze, kacze, przepiórcze, strusie i określanie ich wielkości, barwy. Dzieci dotykają, przykładają do policzka, przekładają z ręki do ręki, turlają po dywanie i wypowiadają się na temat cech jajka

Co się kryje w jajku? – zabawa badawcza, której celem jest poznanie budowy jajka.Rodzic rozbija, do miseczki surowe jajko, a następnie obiera i rozkraja jajka ugotowane na miękko i na twardo. Dzieci werbalizują swoje obserwacje, a rodzic je koryguje, uzupełnia .

Co to znaczy: obchodzić się jak z jajkiem? – burza mózgów i wyjaśnienie rodzica ( traktować kogoś bardzo delikatnie, postępować z kimś ostrożnie)

Pisanki do wyklejania plasteliną, malowania, kolorowania

Proszę wybrać dowolną technikę ozdabiania pisanki oraz dowolny wzór i przesłać zdjęcia na mojego e-maila: beata.kusinska@interia.pl Dziękuję i pozdrawiam.

Kolorowanki do druku, wyklejania plasteliną i malowania na ...