Opowieść ruchowa

9 czerwca 2020

W tym zadaniu proszę aby rodzic (lub inna osoba dorosła) czytała opowiadanie a dziecko swoim ruchem i gestem reagowało na nie.

„Spacer wśród traw” – opowieść ruchowa z ćwiczeniami artykulacyjnymi

W taki piękny wiosenny dzień pora wybrać się na spacer na pobliską łąkę (dziecko porusza się swobodnie po pokoju w różnych kierunkach). Słońce mocno grzeje, można więc chwilę poopalać się (dziecko kładzie się na podłodze i zamyka oczy). Słuchamy odgłosów, które do nas dochodzą. To komary, które krążą nad nami (dziecko naśladuje głosy komara: bzz bzz bzz). Musimy wstać, żeby nas nie pogryzły. Spacerujemy po łące i słuchamy jak szumi wiosenny wiatr (dzieci naśladują szum wiatru: szu szu szu). Gonimy pszczoły, które latają z kwiatka na kwiatek w poszukiwaniu nektaru (dziecko naśladuje lot pszczoły). Kucamy w trawach, gdzie siedzą koniki polne i słuchamy ich koncertu (dzieci naśladują głos koników polnych: cyt cyt cyt). W sadzawce siedzą zielone żaby i głośno ze sobą rozmawiają (dzieci naśladują dźwięk: kum kum kum) W górze słychać głos wróbla (dzieci naśladują dźwięk: ćwir ćwir ćwir) a wśród wysokich traw chodzi bocian (dzieci chodzą z wysoko uniesionymi kolanami) i co jakiś czas wesoło klekoczą (dzieci naśladują głos bociana: kle kle kle). Bocian wzbił się do góry i krąży nad łąką (dzieci naśladują lot bociana). Po kilku okrążeniach wylądował w swoim gnieździe (siad skrzyżny w dowolnym miejscu na podłodze).

Bocian biały (Ciconia ciconia) - Ptaki Wodne - Galeria ...

Obejrzyjcie krótki film opowiadający o mieszkańcach łąki: