Opowieść o Dobrym Pasterzu.

28 kwietnia 2020

Pasterz codziennie prowadził swoje stado na pastwiska i do wodopoju, a owce znały głos pasterza i były mu posłuszne. 

Jednak pewnego razu jedna z owiec okazała się nieposłuszna. Oddaliła się od stada i tak pomyślała ” Nie będę więcej słuchać słów pasterza, chcę wyruszyć w świat – ale tu mam przyjaciół, którzy mnie kochają – wkrótce spotkam nowych – tu niczego mi nie brakuje – tam na pewno trawa rośnie bujniej – a co z pasterzem, będzie się martwił – od dziś nie chcę nikim się przejmować i nikogo słuchać!” I wyruszyła w drogę. Mijała okryte zielenią pagórki, lasy pełne różnorodnych zwierząt i ptactwa, wspaniałe łąki i pola. Nie myślała już więcej o swoim stadzie, ani pasterzu. 

Tymczasem pasterz, gdy spostrzegł brak jednej swej owcy, zostawił całe swe stado i poszedł szukać tej, która zginęła. 

Zbliżała się noc. Nieposłuszna owca Posłyszała wycie wilków i aż zatrzęsła się ze strachu 

 Zapragnęła wrócić do swojego pasterza, z którym zawsze czuła się bezpiecznie. Ale w ciemności nie mogła znaleźć drogi do domu. Zaplątała się w ciernie, z których nie potrafiła się już wydostać. Becząc żałośnie prosiła o ratunek. 

W pewnym momencie pojawił się pasterz. Wziął ją radośnie w ramiona i ruszył w drogę do domu. Odnaleziona owca wiedziała już, że nigdy nie opuści swojego opiekuna. A Dobry Pasterz cieszył się swoją znalezioną owieczką bardziej niż 99 posłusznymi. Później Pasterz zaprosił swoich przyjaciół i sąsiadów, mówiąc im: – cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła. 

Radość pasterza ze znalezionej owcy jest taka, jak radość w niebie z nawróconego grzesznika. A dobrym pasterzem jest Pan Jezus. Ci którzy znają Go i wierzą Mu, to Jego owce, które ochrania przed złem. 

       Posłuchaj piosenki “Pan jest Pasterzem moim”. 

Inne artykuły z tej kategorii:

Pasowanie na starszaka.

Pasowanie na starszaka.

Dnia 15 października 2020 r.  odbyła się uroczystość PASOWANIA NA STARSZAKA, w której ZUCHY i STARSZACY zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Dzieci z powagą ślubowały: JA, STARSZAK DZIELNY, BĘDĘ ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY BĘDĘ SŁUCHAŁ SWOJE PANIE I...

czytaj dalej
Skip to content