Nauka zdalna 6-cio latki

9 kwietnia 2021

  1. Mowa: wybierz „w myślach” jedną porę roku, głośno powiedz, jaka pogoda jest charakterystyczna dla tej pory roku tak, żeby mama lub tata odgadli nazwę tej pory roku. Zamieńcie się rolami.
  2. Plastyka: wykonaj ilustrację do wybranej pory roku. Obrazek możesz namalować lub wykleić z kolorowego papieru i gazet.
  3. Puzzle obrazkowe: wykorzystaj wykonany wcześniej obrazek do zrobienia puzzli. Potnij go na 6 kawałków. Wymieszaj, a następnie ułóż puzzle. Gdy czynność ta wyda się za prosta, możesz każdy kawałek przeciąć jeszcze na pół i spróbować złożyć obrazek z mniejszych części.
  1. Zegar: odszukaj w domu wszystkie zegary (wiszące, stojące, na rękę, na urządzeniach w pokojach i kuchni). Policz je. Powiedz, ile jest zegarów wskazówkowych, a ile elektronicznych. Nazwij wszystkie cyfry i liczby na zegarze.  Odczytajcie wspólnie godzinę na zegarze wskazówkowym.
  2. Karty pracy: wykonaj zadania na stronach 80 i 81. Pracuj uważnie. (KP6.3 s. 80─81, zdjęcie)
  3. Kalendarz pogody: nie zapomnij o wypełnieniu kalendarza pogody.

Inne artykuły z tej kategorii:

Nauka zdalna 5- cio latki

Nauka zdalna 5- cio latki

Mowa: porozmawiajcie o tym, jakie informacje, treści przekazują nam programy i reklamy telewizyjne. Zastanówcie się, czy wszystko, co widzimy jest prawdą czy fikcją. Wyjaśnijcie słowo: fikcja. Porozmawiajcie też o swoich ulubionych programach telewizyjnych.Karta...

czytaj dalej
Nauka zdalna 6-cio latki

Nauka zdalna 6-cio latki

Mowa: opowiedz o swoim ulubionym programie telewizyjnym.Wiersz: posłuchaj wiersza S. Grochowiaka „Telewizor”. Z telewizorem trzeba rozważnie, Wybierać to, co naprawdę uczy. Albo to, co śmieszy. Masz bowiem w sobie własny ekran: wyobraźnię, I ją to właśnie uczyń...

czytaj dalej
Nauka zdalna 5-cio latki

Nauka zdalna 5-cio latki

Zagadki dotykowe: zasłoń sobie oczy za pomocą chustki lub szalika i rozpoznaj za pomocą dotyku kilka przedmiotów teleinformatycznych (myszkę, telefon, laptop, tablet, klawiaturę, słuchawki). Dotykaj przedmiotów z zasłoniętymi oczami, opisuj, co czujesz i odgadnij, co...

czytaj dalej
Skip to content