Nasze ulubione zabawy

3 czerwca 2020

Moi Kochani, na początek chciałabym abyś rozgrzali nasze głowy! Wykonajcie proszę pracę poniżej 🙂

A teraz posłuchajcie wiersza 🙂

„Dzieci nie lubią” – wiersz Anny Bayer.

Dzieci nie lubią rano wstawać. Wtedy najbardziej pachnie poduszka,

kołdra jest najukochańsza, nie ma lepszego miejsca od łóżka.

Dlatego dajcie dzieciom spać, aż do ciepłego wyspania,

przecież najlepiej wiedzą, kiedy przychodzi pora do wstania.

Bo kiedy mocno się wyśpią, ich buzie są słodkie, rumiane,

w oczach tańczą iskierki figlarne i roześmiane.

Z dziećmi nigdy nie wstają krzywe humorki i brzydkie złości.

One śpią bardzo głęboko, nie robiąc dzieciom przykrości.

A teraz kochane Motylki proszę, przygotujcie: woda w misce, kubki, słomki, mydło w kostce i w płynie, płatki mydlane.

To teraz zaczynamy zabawę w badaczy!

„Właściwości mydła” – zabawa badawcza.

Dziecko ogląda różne rodzaje mydła (mydło w kostce i w płynie, płatki mydlane). Następnie określa: mydło w płynie jest lepkie, w kostce jest twarde, płatki to małe kawałki mydła.

Wykonanie doświadczeń. Próba rozpuszczenia każdego z rodzajów mydła.

Wnioski: Mydło rozpuszcza się w wodzie, pieni się. Jak damy mało mydła to woda pieni się słabo, dużo mydła – mocno się pieni. – Określenie, które najszybciej rozpuści się? Wybór mydła do puszczania baniek. Rozpuszczanie mydła w wodzie. Sprawdzenie, czy mydła jest wystarczająco, aby można było puszczać bańki mydlane – próby.

Zabawa: Puszczanie baniek mydlanych jest wspaniałą zabawą na spędzanie wolnego czasu z rodzeństwem i rodzicami w czasie deszczu, a kiedy jest ciepło możemy bańki robić na podwórku. Można robić zawody, kto zrobi większa bańkę, lub komu uda się zrobić jak najwięcej baniek.

Udało się? Mam nadzieję, że świetnie bawiliście!

Kochani, jeśli komuś było ciężko wykonywać bańki mydlane to proponuję najpierw poćwiczyć!

„Znudzone i wesołe” – ćwiczenia oddechowe

– poszerzanie pojemności płuc, wzmacnianie mięśni biorących udział w oddychaniu poprzez naśladowanie ziewania, śmiechu cichego i głośnego (ha, ha, hi, hi, he, he itp.)

Teraz to już poszło wszystkim doskonale!

Udanej zabawy! Widzimy się jutro!