Moja Rodzina

11 maja 2020

Kochani wypoczęci po weekendzie? W tym tygodniu będziemy mówić o Rodzinie.

Na początek chciałabym aby każdy z Was nauczył się wierszyka dla mamy i taty 🙂

Wiersz:

Kochać nie jest trudno,

kochać nie jest źle,

– ja Cię mamo kocham (- ja Cię tato kocham)

i całuski ślę.

Drodzy Rodzice, przeczytajcie dziecku opowiadanie, mam nadzieję, że po tym opowiadaniu już każdy z Was będzie wiedział co to znaczy „Rodzina”.

Opowiadanie:

W pewnym domu rodzice mieszkają, którzy małego synka i malutką córeczkę mają. Mama jest dumna ze swoich dzieci, tata zaś dzieciom przykładem świeci. Cieszy się dziadek, że ma już wnuka, cieszy się babcia, że wnuczkę ma. Dziadek i babciawnuki kochają i prezentami je rozpieszczają. Dziadek książeczki ciągle kupuje, babcia zaś smaczne obiadki gotuje. Jest w tej rodzince też kot i pies. Kot lubi mleko, pies kości je, choć razem żyją to kłócą się. Mama hałasem się denerwuje, córeczka płacze, a wtedy tata do akcji wkracza. Zabiera psa do parku na spacer, a w wózku wiezie też dwoje dzieci. Jest piękna pogoda, słoneczko świeci, na placu zabaw bawią się dzieci. Potem do domu wszyscy wracają, jak było w parku –opowiadają. Cała rodzinka wesoła jest i na przygody gotowa też.

Kochani, uda się Wam odpowiedzieć na te pytania?:

– Wymieńcie członków rodziny występujących w opowiadaniu. (tata, mama, syn, córka, babcia, dziadek).

– Jak nazywa się mama i tata? (rodzice)

– Jakie są dzieci w tej rodzinie? (córka, syn)

– Kto jeszcze mieszka razem z rodziną? (kot i pies)

– Kto to są wnuki?

To czas na zagadki!

1. To ona właśnie mnie urodziła, zawsze kochała i utuliła, i wszystko dla mnie robiła sama, – moja najlepsza na świecie ….
  2. Ten ktoś, to synek mojego dziadka – czy to dla ciebie trudna zagadka?
  3. – Kim są dla was mama i tata?

Praca plastyczna: potraficie narysować swoich Rodziców? Czekam na Wasze rysunki!

Kochani, a w tle posłuchajcie i postarajcie się nauczyć piosenki: