Moja Mama

obraz - łąka z makami

18 maja 2020

Witam serdecznie wszystkie Dzieci oraz Rodziców!

Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęli. W tym tygodniu ponownie odwiedzimy majową łąkę, na której znajdziemy kwiatki! A czy wy wiecie, dla kogo będą te kwiaty? Dla waszej mamy! Wszystkie mamy niedługo będą miały swoje święto! Zapraszam do nauki wiersza pt. „Niespodzianka dla mamy”

„Niespodzianka dla mamy”

Chociaż jestem jeszcze mała,

będę mamie pomagała.

Poukładam lalki, misie

i porządek zrobię dzisiaj.

Choć mam dużo dzisiaj zadań

– psocić mamie nie wypada.

Samochody i książeczki,

poukładam na półeczki.

Zamiast psoty dziś dla mamy

niespodziankę wielką mamy!

Mamo, spójrz, porządek lśni –

Ty odpocznij sobie dziś!

A oto pytania:

spróbuj na nie odpowiedzieć:

  • Co zrobi dziewczynka?
  • Komu chciała zrobić niespodziankę?
  • Jak wy pomagacie swoim mamom?

Poukładajcie zabawki w swoim pokoju i poustawiajcie zabawki na półkach na obrazku; ( dorysuj pieski, piłki, słonie a potem je pięknie pokoloruj). Jak skończysz, zaśpiewaj piosenkę pt. ” W zieleni łąka majowa” Do zobaczenia we wtorek!

zabawki - kolorowanka

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content