„Moja książka telefoniczna” – rysowanie mazakami.

18 czerwca 2020

Będą potrzebne: kartki A5, kredki ołówkowe, numery alarmowe wydrukowane na kartkach, zestaw cyfr do układania numerów, klej

„Gdy potrzebujesz pomocy…” – swobodne wypowiedzi dzieci.

Dzieci wypowiadają się na temat sytuacji, w których należy wezwać pogotowie ratunkowe, straż pożarną lub policję. Podają numery alarmowe.

Podanie tematu pracy i wyjaśnienie sposobu jej wykonania.

Dzieci otrzymują zszyte kartki A5, na których wykonują rysunkową książkę telefoniczną. Rysują wóz strażacki, samochód policyjny, karetkę pogotowia. Przygotowują też obrazki przedstawiające osoby bliskie, do których można zadzwonić, gdy dzieje się coś złego. Obok rysunków przyklejają odpowiednie numery. Numery do bliskich układają i przyklejają z przygotowanych cyfr.

998


     997

999

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content