Mój przyjaciel pies

psy róznych ras siedzące obok siebie

18 czerwca 2020

Witam was kochane Motylki w kolejny czwartek! Wiem, że z waszą Panią uczycie się o bezpiecznych zabawach. Wczoraj rozmawialiśmy o zabawach w waszych domach a dzisiaj chcę wam powiedzieć kilka słów o zabawie z pieskiem.

Wszyscy wiemy, że pieski są bardzo kochane i lubią się bawić z dziećmi. Zapewne wielu z was ma pieska i doskonale o tym wie, ale musicie pamiętać, żeby podczas zabawy nie zrobić pieskowi krzywdy, bo może go zaboleć i może was ugryźć! Pamiętajcie również o tym, że nie dotykamy obcych piesków! Obok piesków łagodnych istnieją również psy, które mogą być agresywne i mogą zaatakować; należy wiedzieć, jak się zachować w takiej sytuacji! Pamiętajcie: nigdy nie uciekajcie, bo pies zawsze jest szybszy i was dogoni! Zobaczcie na filmie, jak prawidłowo należy się zachować w momencie ataku!

Pieski mogą być przyjacielem człowieka, należy je więc dobrze traktować! Posłuchajcie wiersza A. Łady- Grodzickiej pt.

” Mój piesek”

Mój piesek ma cztery łapki,

a na grzbiecie dwie łatki.

Ogonkiem merda wesoło

i kręci się za nim wkoło.

Zobacz obrazki przedstawiające psy oraz wybierz sobie pieska do pokolorowania i wybierz dla niego imię. Miłej zabawy! Do jutra!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content