Marzanna, zimowa panna

23 marca 2020

Drodzy Rodzice aby pożegnać Marzannę , nauczmy się rymowanek. Nauka rymowanek D. Kossakowskiej

1. Marzanno, Marzanno, zimowa panno,my cię nie lubimy, do wody wrzucimy.

2.Uciekaj Marzanno za góry, za lasy my już czekamy na wiosenne czasy.

3.Brzydką kukłę tutaj mamy,na piękną wiosnę czekamy.

4.Przychodź wiosno przychodź,kukłę już topimy.Dla ciebie miejsce robimy.

Dzieci powtarzają rytmicznie słowa rymowanek za rodzicem.

Zabawa oddechowa pt. ”Bańki mydlane”

Dziecko puszcza ”Bańki mydlane” wykonując wdech nosem i wydech ustami. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Inne artykuły z tej kategorii:

Na placu zabaw.

Na placu zabaw.

Byliśmy na spacerze w parku. Jest tam plac zabaw inny niż na naszym podwórku, więc dzieci chętnie skorzystały ze znajdujących się tam sprzętów: kręciły się na karuzeli, zjeżdżały na zjeżdżalni, wspinały się.... Dzieci bawiły się bezpiecznie i zadowolone wróciły do...

czytaj dalej
Nauka zdalna 5- cio latki

Nauka zdalna 5- cio latki

Mowa: porozmawiajcie o tym, jakie informacje, treści przekazują nam programy i reklamy telewizyjne. Zastanówcie się, czy wszystko, co widzimy jest prawdą czy fikcją. Wyjaśnijcie słowo: fikcja. Porozmawiajcie też o swoich ulubionych programach telewizyjnych.Karta...

czytaj dalej
Skip to content