Marcowe słoneczko

24 marca 2020

Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne

Znalezione obrazy dla zapytania: marcowe słoneczko obrazek

Drodzy Rodzice, kochane dzieci, jesteście gotowe ? Dzisiaj poćwiczymy sobie. To zaczynamy:

Jestem chmurką – zabawa ruchowa z rymowanką.

Zabawę rozpoczyna rodzic, stojąc w środku kręgu.

Rodzic: Jestem chmurką, tak jak wy, zróbmy obrót, ja i ty. Jestem chmurką, tak jak wy, zróbmy podskok, ja i ty. Jestem chmurką, tak jak wy, zróbmy młynek (rękoma), ja i ty. Jestem chmurką, tak jak wy, zróbmy przysiad, ja i ty .Przy powtórzeniu zabawy rolę rodzica przejmuje dziecko.

Zabawa ożywiająca „Słońce, deszcz”

Rodzic podaje  hasła:

Marcowa pogoda

– słońce – dzieci przemieszczają się po sali podskakując z nogi na nogę,

– deszcz – dzieci zatrzymują się z ramion tworząc parasolkę nad głową.

Czas trwania zabawy około 2 minut.

Zabawa „Wycieraczki”

Dzieci w leżeniu tyłem (na plecach), ramiona wyprostowane uniesione w kierunku sufitu będą imitować wycieraczki samochodowe (ręce będą pracować w tę samą stronę) potem wycieraczki autobusowe (ręce będą rozchodzić się na boki i łączyć w górze). Rodzic podaje hasła:- pada kapuśniaczek –  wycieraczki pracują powoli,- ulewa – wycieraczki pracują szybko .Zabawa jak wyżej tylko pracują nogi.

Jestem wiatrem – zabawa bieżna. Dzieci stoją w luźnej gromadzie, a na hasło rodzica: „wiatr” rozbiegają się na przestrzeni określonej przez rodzica, na hasło „słońce” dzieci zatrzymują się z rękoma uniesionymi ku górze, jak „świeci słońce”. Zabawę powtarzamy kilka razy.