„ Literowe koło fortuny”- propozycja gry

17 kwietnia 2020

Dziś mam dla Was świetną propozycję zabawy, a właściwie gry pt „ Literowe koło fortuny”.

Mam nadzieję, że gra ta sprawi Wam wiele radości i miło spędzicie czas.

Do gry potrzebne będzie tylko koło.

-duże  koło rysujemy i wycinamy, potem dzielimy na dowolną ilość części

w części koła wpisujemy znane dziecku litery. Dziecko zamyka/zasłania oczy i losuje palcem pole z literą. Na literę, którą wylosuje wymyśla kilka wyrazów (litera rozpoczyna dane słowo) lub/i pokazuje w domu rzecz, która rozpoczyna się tą literą.

Zabawę można poprowadzić na czas, można również ją dowolnie modyfikować.

Zachęcam do  gry nie tylko dzieci, ale również innych członków rodziny.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content