Kwiaty Dla Mamy

różowe tulipany w wazonie

22 maja 2020

Witam was kochane Dzieci! W dalszym ciągu rozmawiamy o przygotowaniach do Święta Mamy; uwaga, bo to już za kilka dni!!! Zapraszam do wysłuchania wiersza J. Wasilewskiej pt. „Mam kwiatek dla Mamy”.

„Mam kwiatek dla Mamy”

Mamo moja kochana, usiądź koło mnie blisko,

narysuję Ci kwiatek z małym, zielonym listkiem.

Będzie miał żółty środek, okrągłe tęczowe płatki,

żebyś mogła się cieszyć, tym kolorowym kwiatkiem!

Odpowiedz na pytania:

  • Co dziecko rysowało dla mamy?
  • Jakiego koloru był listek / środek kwiatka?
  • Jakie były jego płatki?

Myślę, że poprawnie odpowiedziałeś na pytania, wiec teraz przystąpmy do zabawy orientacyjno – porządkowej : „Duży kwiat – mały kwiatek”. Przebieg zabawy: Dzieci biegają w tempie podanym na dowolnym instrumencie lub wystukanym palcami. Zatrzymują się i na hasło: Duży kwiat – wyciągają się mocno w górę. Na hasło – Mały kwiatek – przykucają. Powtarzamy zabawę kilkakrotnie a następnie, zamieniamy się rolami! Włączamy do zabawy całą rodzinę. Udanej zabawy!!!

Po zabawie proponuję wykonać niespodziankę dla Mamy. Przygotujcie sobie papier w kwiatki, serwetki w kwiatki a jeśli nie macie, to spróbujcie sami narysować. Ja do swojej pracy wykorzystałam opakowanie tekturowe po chusteczkach higienicznych! Powycinaj z papieru kwiatki, zrób z wąskich pasków łodygę, wytnij wazonik lub miseczkę i przyklej na kartkę – będzie piękna laurka dla Mamy! Jeśli czegoś nie potrafisz, poproś starsze rodzeństwo albo Tatusia. Schowaj gotową laurkę i czekaj na Święto Mamy.

Jeśli masz ochotę, to zobacz filmik i naucz się piosenki o mamie. Powodzenia!!!

[Transkrypcja: Witam Was dzisiaj kochane dzieci i Wasze Mamusie. Zapraszam do zaśpiewania piosenki dla swojej Mamusi. (Piosenka przy akompaniamencie pianina.) „Wiwat dzisiaj wszystkie Mamy! Dziś serdecznie Was witamy. Wasze święto obchodzimy, stu lat szczęśliwych życzymy Wam. Tatusiowie niech słuchają, dzieci niech nie dokuczają. Niech słonko świeci Wam, niech dzieci rosną Wam, niech wszyscy będą dzisiaj dobrzy dla swych Mam. Niech słonko świeci Wam, niech dzieci rosna Wam, niech wszyscy będą dzisiaj dobrzy dla swych Mam. La, la,la, la…]

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content