Kto pomoże?

dwa radiowozy

19 czerwca 2020

Witam was kochane dzieci! Rozmawiamy w tym tygodniu o bezpiecznych zabawach w domu, na podwórku, na placach zabaw. Ponieważ zbliżają się wakacje, dobrze jest wiedzieć, jak zachować się gdy wychodzisz z mamą albo tatą na ulicy i kto może pomóc w razie, jakby ktoś się zgubił, albo zobaczył jakiś ogień lub osobę, która zasłabła albo się przewróciła i nie może wstać! Wy jesteście jeszcze troszkę mali, żeby udzielać pomocy, ale to nie znaczy, że nie możecie nic zrobić! Możecie zawiadomić specjalne służby, które się tym zajmują! Poznajcie numery telefonów, może uda wam się któryś zapamiętać:

Pogotowie ratunkowe: 996

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Ogólny numer ratunkowy: 112

Jeśli wychodzicie z domu do przedszkola albo na zakupy lub spacer, to najlepiej trzymać mamę albo tatę za rączkę, wtedy nic wam się nie stanie!

Posłuchajcie wiersza I. Salach pt. „Idę do przedszkola”.

„Idę do przedszkola”

Kiedy idę do przedszkola

mocno trzymam rękę mamy:

przedszkolacy po ulicy nigdy nie wędrują sami.

Zawsze z mamą albo z tatą

Piotruś idzie do przedszkola,

nie przechodzi przez ulicę,

nawet mała siostra Ola.

Pooglądaj uprzywilejowane pojazdy, zobacz jak wyglądają i wybierz sobie obrazki do pokolorowania! Przyjemnej zabawy! Do zobaczenia!

POLICJA

STRAŻ POŻARNA