Kraina marzeń i wyobraźni

8 maja 2020

  1. Przedmioty z krainy wyobraźni – ćwiczenia analizy i syntezy sylabowej

Rodzic przykrywa tkaniną zbiór różnych przedmiotów. Dziecko, przez tkaninę rozpoznaje dotykiem przedmiot podaje jego nazwę, wraz z Rodzicem stara się to słowo podzielić na sylaby.

2. Do krainy marzeń i wyobraźni zabiorę… – twórcza zabawa słowna

Rozwijanie myślenia i wzbogacanie słownika biernego i czynnego. Rodzic demonstruje przed dzieckiem wybrane przedmioty np.: książka, łyżka, maskotka, pudełko klocków, kredki, poduszka, plaster opatrunkowy, grzebień, kamyk, krzesło itp. Dziecko wybiera jakiś przedmiot (jeden lub więcej) i próbuje uzasadnić, dlaczego zabierze go do krainy marzeń i wyobraźni.

3. Praca plastyczna:

RYBKA w MORZU – kolaż z origami

Na białej kartce dziecko przyklejaja rybkę wykonaną techniką origami z kółek (według wzoru pokazanego poniżej). Wokół rybki jest morze. Rybkę dziecko wykonują według wzoru, natomiast morze – zgodnie z własnym pomysłem, wyborem. Dziecko może uzupełnić pracę samodzielnie rysując inne ryby.

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content