Kosmiczne podróże – opowieść

7 maja 2020

Posłuchaj uważnie opowiadania. Spróbuj w nim uczestniczyć jakbyś to ty leciał w daleką podróż.

„Nieznana planeta” – D. Kossakowska

Dzisiaj wybierzemy się w daleką podróż. Polecimy na nieznaną planetę. Do podróży musimy się przygotować. Zakładamy kosmiczny skafander, rękawice i buty (dzieci naśladują zakładanie wszystkich elementów garderoby). Na głowę zakładamy kosmiczny hełm. Wsiadamy do rakiety i zaczynamy odliczanie: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0 start. Szybko wznosimy się do góry (dzieci mówią szyszyszyszy). Mijamy statki kosmiczne, pozdrawiamy innych kosmonautów (dzieci machają ręką). Lądujemy na nieznanej planecie. Ostrożnie wysiadamy z rakiety. Przeskakujemy po kamieniach (dzieci naśladują skoki), podrzucamy do góry złoty pył. Widzimy kolorowe ptaki, zaczynamy latać razem z nimi. Jesteśmy zmęczeni, odpoczywamy zamykając na chwilę oczy. Otwieramy oczy i widzimy, że ktoś idzie w naszą stronę. To mały stworek podobny do pluszowego misia. Wita się z nami (dzieci witają się z domownikami) i mówi, że chce polecieć z nami na Ziemię. Szybko biegniemy z nim do rakiety, odliczamy 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 2, 1, 0 start i już za chwilę lądujemy na Ziemi. Co możemy pokazać naszemu gościowi i czego możemy go nauczyć?

Jak myślisz? Co mogłoby na naszej planecie zainteresować przybyszów z innej planety? Czego mogliby się nauczyć? Opowiedz o tym mamie a potem narysuj swoje spostrzeżenia.

Ściskam mocno. Pani Asia

Ufo, Pozaziemskie, Zielony

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content