Kolorowanie w szablonie

29 kwietnia 2020

Aby dziecko mogło rozwijać sprawność dłoni oraz wyobraźnię w rysunku, powinno chętnie sięgać po kredki. Dzięki takim zabawom w rysowanie uczy się ono używać różnych kolorów kredek.

Co przygotować

Tekturę z wyciętymi otworami obrysowanymi kolorowymi pisakami (można wykorzystać tekturę pozostałą po elementach gry planszowej), kredki w podstawowych kolorach, kartkę papieru

Jak się bawić?

Zadaniem dziecka jest odnaleźć kredkę pasującą do koloru otworu w szablonie i pokolorować białą przestrzeń kartki pod szablonem. Można kolorować razem z dzieckiem, używając drugiego szablonu, lub na zmianę.

Mała zmiana:

>Po pokolorowaniu i zdjęciu kartki z szablonu dorysowujemy na brzegu kartki kropki w takich kolorach, jak powstałe kolorowe pola. Zadaniem dziecka jest poprowadzić linię od kropek do pól tego samego koloru.

>Pokazujemy dziecku, co można zrobić z kolorowymi kołami – do żółtego dorysować promienie (słońce), do czerwonego nóżki i czarne kropki (biedronka).

Kredki muszą być miękkie – dbaj, by dziecko nie zniechęciło się do rysowania. Opowiadaj o tym, co rysujesz, wprowadzaj element niespodzianki – to ma być zabawa w rysowanie, a nie zadanie do wykonania. Naucz dziecko pracy obu dłoni – podczas rysowania trzeba przytrzymał tekturowy szablon drugą ręką. Zwracaj uwagę na prawidłowy chwyt – złe nawyki trudniej zmienić.

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Ładowanie wagoników

Ładowanie wagoników

Zapraszam Was do zabawy rozwijającej rozumienie mowy oraz umiejętność planowania działania. Dziecko podczas tej zabawy uczy się realizacji zadania złożonego z kilku działań, podczas których ważna jest współpraca z drugą osobą. Co przygotować? Kilka pojemników (np....

czytaj dalej
Skip to content