Kogut- praca plastyczna

7 maja 2020

Witam Rodziców i Krasnale. Dzisiaj spróbujcie wykonać koguta. Miłego dnia.

Materiały:

  • okładki z bloku rysunkowego – im bardziej kolorowe, tym lepiej
  • klej roślinny lub inny do papieru
  • blok rysunkowy lub techniczny formatu A-3
  • ołówek
  • nożyczki

Na wewnętrznej – białej części okładki z bloku, dziecko odrysowuje swoją dłoń. Następnie wycina nożyczkami i przykleja na kartce z bloku, formując jednocześnie najpierw ogon a potem resztę koguta. Ważna jest kolejność przyklejania wyciętych rączek, tak, aby ostatnia przyklejona rączka tworzyła nadgarstkiem głowę koguta. Następnie przyklejamy kogutowi grzebień i dziobek. Zabawa przednia i efekt wspaniały.

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Ładowanie wagoników

Ładowanie wagoników

Zapraszam Was do zabawy rozwijającej rozumienie mowy oraz umiejętność planowania działania. Dziecko podczas tej zabawy uczy się realizacji zadania złożonego z kilku działań, podczas których ważna jest współpraca z drugą osobą. Co przygotować? Kilka pojemników (np....

czytaj dalej
Skip to content