Kochanym rodzicom

29 maja 2020

Witam Rodziców i kochane Pszczółki

Wiem , jak dzieci bardzo kochają swoich rodziców. Lubicie się z nimi bawić, wygłupiać, a także im pomagać. Przyjrzyjcie się obrazkom i zastanówcie się, w czym ostatnio pomagałyście mamie i tacie?

Mama (tata) wesoła i smutna – zabawa z emocjami Dzieci wypowiadają się, kiedy, dlaczego mama (tata) jest wesoła, kiedy smutna i naśladują emocje patrząc w lusterka.

Zabawa ruchowa:

Tęcza – zabawa hamująco – pobudzająca

Dzieci maszerują po okręgu przy muzyce (lub w rytmie podanym na bębenku, tamburynie). na przerwę w muzyce zatrzymują się i rysują w powietrzu tęczę. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Serce, kwiat – rysowanie w powietrzu oraz układanie na dywanie ze sznurka (wstążki, paska bibuły, kreatywnych drucików). Zabawa doskonali sprawność palców i nadgarstków.

Wiersz dla taty

Tato

Autor: Bożena Forma

Mój Tatuś jest wspaniały.

Na lody mnie zabiera.

Ma dla mnie czasu wiele,

przede mną świat otwiera.

Z nim czuję się bezpiecznie,

bo Tatuś to mój przecież.

I dla mnie przyjacielem

najlepszym jest na świecie.

Wiersz dla mamy

MAMA
Mamusiu! Mamusiu! Powiedzieć Ci chcę
jak bardzo, jak bardzo być z Tobą wciąż chcę
Mamusiu! Mamusiu! Opowiem Ci jak,
jak kocham, jak kocham Twych oczu ten blask.

Podziękujcie za wszystko swoim rodzicom piosenką

Praca plastyczna:

KWIATEK DLA MAMY, KWIATEK DLA TATY – malowanie obrotowe

Rodzic przygotowuje zestawy farb złożone z dwóch barw: czerwony – biały, czerwony – żółty, czerwony – niebieski, żółty – niebieski. Dzieci otrzymują po  dwie białe kartki. Każde dziecko wybiera jeden ze-staw kolorystyczny. Rodzic wydziela niewielką ilość farb z wybranego zestawu na jedną kartkę, a dziecko przykrywa kapnięte farby drugą kartką i układa na niej dłoń, którą obraca górną kartę wkoło (dolna, pod spodem nie powinna się obracać, można przytrzymać drugą ręką). Po  chwili dziecko podnosi górną kartkę i otrzymuje dwa jednakowe kwiaty, w różnych wersjach kolorystycznych, zauważa powstałe barwy pochodne (róż, pomarańcz, fiolet, zieleń). Dwa niemal jednakowe kwiatki, to prezenty dla mamy i taty. Po wysuszeniu prac dzieci mogą dorysować pastelem olejnym listki. Gotowe prace można nakleić na większą kolorową kartkę i powstanie obrazek w ramce .

Karty pracy:

Pozdrawiam Was kochani. Pa:)