Każdy lubi coś innego

ilustracja dzieci skaczące

2 czerwca 2020

Witam was drogie Dzieci w pierwszy wtorek czerwca. Wczoraj wszystkie dzieci na całym świecie obchodziły swoje święto, ale my przez cały tydzień będziemy mówić właśnie o dzieciach i wspólnie się bawić!

Posłuchajcie proszę, co mówił o dzieciach nasz znany rodak – papież Jan Paweł II:

Jan Paweł II z dzieckiem

” Dziecko jest źródłem nadziei. Mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości”. „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

Zapraszam teraz do wysłuchania wiersza A. Bernat pt. „Co kto lubi?”

„Co kto lubi?”

Jabłka w cieście lubi Grześ,

a ja wolę budyń jeść,

każdy przecież co innego ma ulubionego.

Grzesiek lubi gonić psa,

ja za piłką hopsasa,

każdy przecież co innego ma ulubionego.

Grzesiek do rakiety wsiadł,

a ja pieszo zwiedzam świat,

każdy przecież co innego ma ulubionego.

Ja coś lubię, a ty nie,

ty coś wolisz, a ja nie –

każdy przecież co innego ma ulubionego.

Odpowiedzcie teraz na następujące pytania:

  • Co lubiły dzieci w wierszu?
  • A co wy lubicie?

Proponuję teraz zabawę: „Kto lubi…?” – zaproście do zabawy waszych rodziców oraz rodzeństwo.

Przebieg zabawy: usiądzcie sobie wygodnie na dywanie. Kto usłyszy swoją ulubioną potrawę, zabawę, kolor, czynnść, zwierzę itd. wykonuje wymienione przez jednego członka zabawy zadanie. Na przykład: tata mówi: – Kto lubi zupę pomidorową, ten stoi na jednej nodze. – Kto lubi zabawy piłką, ten skacze. – Kto lubi kolor niebieski, ten robi przysiady. Wskazane jest zamienianie się rolami. Wysłuchajcie również piosenki a potem obejrzyjcie obrazki przedstawiające sylwety dzieci. Jedne z nich mają piękne ubranka a drugie nie! Zaprojektujcie dla tych dzieci, które nie mają ubrań piękne, kolorowe stroje! Życzę miłej zabawy! Do zobaczenia jutra!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content