Język angielski online „Zuchy” – lekcja 8

flaga Wielkiej Brytanii

27 kwietnia 2020

Temat: „Food – revision” (Jedzenie – powtórzenie)

• wysłuchanie i zaśpiewanie piosenki ‚Do you like broccoli ice cream?’ – sing along with Tobee
  • wykonanie ćwiczeń:” What is it? ” – jedzenie, „Random wheel – food”
  • propozycja zabawy: „Do you like…?” – zabawa z kostkami
  • piosenka „Head and shoulders”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)

HELLO „ZUCHY”! – Witajcie „Zuchy”!

1.Sing a song. (Zaśpiewajcie piosenkę)

2. What is it? (Co to jest?)

Spójrz na obrazek, powiedz po angielsku co kryje się za zielonym tłem. Przejdź do następnego slajdu i sprawdź czy twoja odpowiedź była poprawna.

3. Play the game „Random wheel – food?”. (Zagraj w grę „Co wypadnie na kole? ” )

Kliknij „SPIN” i zakręć kołem, kiedy strzałka pokaże obrazek z jedzeniem nazwij go po angielsku. Jeśli pamietasz nazwę i dobrze odpowiesz możesz kilknąć „ELIMINATE” (obrazek zniknie z koła). Jeśli nie pamiętasz, lub odpowiedź była błędna, kliknij „RESUME”.

4. Do you like…? – game. (Gra „Czy lubisz…?)

Propozycja gry z kostkami. Poniżej link do pliku pdf z wzorami gotowych kostek, a także pustej kostki, na której dzieci mogą narysować produkty.

5. It’s time to move! (Czas się poruszać!)

Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.