Język angielski online „Zuchy” – lekcja 4

flaga Wielkiej Brytanii

6 kwietnia 2020

Temat: „Are you hungry?” (Czy jesteś głodny?)

• zaśpiewanie piosenki o wiośnie
  • przypomnienie słownictwa owoce – memory
  • przypomnienie słownictwa związanego z jedzeniem
  • wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, rozumnienie ze sluchu.

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)

HELLO „ZUSZKI”! – Witajcie „Zuszki”!

1.Sing the „Spring” song. (Zaśpiewajcie piosenkę o wiośnie.)

„Spring” („New Treetops 2” OUP)

2. Play the ‚Fruit Memory” (Zagraj w owocowe memory.)

3. Look at the pictures, listen and repeat. (Spójrz na obrazki, posłuchaj i powtórz)

2. Do you remember the words? (Czy pamiętasz słowa?)

Practise. (Poćwicz)

3. Listen to the girl and give her the food she’s asking for. (Posłuchaj dziewczynki i daj jej jedzenie, o które prosi.)

Zadanie składa się z siedmiu kart. Na pierwszej karcie kliknij głośniczek i posłuchaj pytania. Myszką lub klawiaturą przenieś jedzenie do rąk dziewczynki. Przejdź do następnych kart klikając kolejno kółka na dolnym pasku lub strzałki (pod obrazkiem). Nagranie na kolejnych slajdach uruchomi sie automatycznie.

4. It’s time to play . Listen, sing and clap. (Pora się pobawić Słuchaj, śpiewaj i klaszcz.)

Tekst:

Who me?
Yes, you!
Not me!
Then who?
(mummy)

Who me?
Yes, you!
Are you hungry?
Uh-huh.
Let’s share!
Okay!

Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji:

„Zuchy” – lekcja 1

„Zuchy” – lekcja 2

„Zuchy” – lekcja 3

„Zuchy” – lekcja „Wiosna”