Język angielski online – „Wielkanocny Zajączek”

kwi 9, 2020

zajączek z koszyczkiem z pisankami

Temat: „Easter Bunny” (Wielkanocny Zajączek)

• piosenka „Easter Basket”
  • słownictwo związane z Wielkanocą: „Easter Bunny” – Wielkanocny Zajączek
  • piosenka „The Way The Bunny Hops”
  • przypomnienie liczebników 1-10 i liczenie zajączków, pisanek i kurczaczków
  • piosenka „Ten Little Bunnies”
  • instrukcja rysowania Zajaczka Wielkanocnego
  • propozycja zabawy: „Loud and quiet”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)

HELLO CHILDREN! – Witajcie Dzieci!

1.Sing the „Easter basket” song. (Zaśpiewajcie piosenkę „Wielkanocny koszyczek”.)

2. What is it? Look and listen. (Co to jest? Popatrz i posłuchaj)

wielkanocny zajączek z koszykiem pisanek
EASTER BUNNY

3. Can you do what bunnies do? Look, listen, sing and move like a bunny. (Czy potrafisz robić do co króliczki? Popatrz, posłuchaj, zaśpiewaj i ruszaj się jak króliczek.)

4. Easter counting. (Wielkanocne liczenie.)

Zadanie składa się z 10 kart przypominających liczebniki od 1 do 10 oraz 6 kart z pytaniami o ilość „How many…” i odpowiedziami na te pytania. Należy policzyć: króliczki, jajka i kurczaczki. Odpowiedź znajduje się na slajdzie po pytaniu. Nagrania włączają się automatycznie.

4. Listen, sing and count (Posłuchaj, zaśpiewaj i policz.)

6. Draw an Easter Bunny. (Narysuj Wielkanocnego Zajączka.)

7. Let’s play „Loud and quiet” (Pobawmy się w „Głośno i cicho”.)

Zabawa podobna do „ciepło/zimno”. Jedna osoba zamyka oczy a druga osoba chowa np. pluszowego króliczka. Pierwsza osoba otwiera oczy i zaczyna szukać zabawki. Druga osoba zamiast mówić „ciepło” lub „zimno”, wypowiada nazwę zabawki głośno – jeżeli szukający jest blisko odnalezienia przedmiotu, albo cicho – jeżeli szukający jest daleko. Jeśli chcemy poćwiczyć słownictwo związane z Wielkanocą możemy chować: Wielkanocnego Zajączka „Easter Bunny”, pisankę „Easter Egg” lub koszyczek „Easter basket”. Można w ten sposób bawić się równiez innymi zabawkami.

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie – zaglądajcie regularnie.)