Język angielski online – „Wielkanocny Zajączek”

Temat: „Easter Bunny” (Wielkanocny Zajączek)

  • piosenka „Easter Basket”
  • słownictwo związane z Wielkanocą: „Easter Bunny” – Wielkanocny Zajączek
  • piosenka „The Way The Bunny Hops”
  • przypomnienie liczebników 1-10 i liczenie zajączków, pisanek i kurczaczków
  • piosenka „Ten Little Bunnies”
  • instrukcja rysowania Zajaczka Wielkanocnego
  • propozycja zabawy: „Loud and quiet”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO CHILDREN! – Witajcie Dzieci!

1.Sing the „Easter basket” song. (Zaśpiewajcie piosenkę „Wielkanocny koszyczek”.)

2. What is it? Look and listen. (Co to jest? Popatrz i posłuchaj)

wielkanocny zajączek z koszykiem pisanek
EASTER BUNNY

3. Can you do what bunnies do? Look, listen, sing and move like a bunny. (Czy potrafisz robić do co króliczki? Popatrz, posłuchaj, zaśpiewaj i ruszaj się jak króliczek.)

4. Easter counting. (Wielkanocne liczenie.)

Zadanie składa się z 10 kart przypominających liczebniki od 1 do 10 oraz 6 kart z pytaniami o ilość „How many…” i odpowiedziami na te pytania. Należy policzyć: króliczki, jajka i kurczaczki. Odpowiedź znajduje się na slajdzie po pytaniu. Nagrania włączają się automatycznie.

4. Listen, sing and count (Posłuchaj, zaśpiewaj i policz.)

6. Draw an Easter Bunny. (Narysuj Wielkanocnego Zajączka.)

7. Let’s play „Loud and quiet” (Pobawmy się w „Głośno i cicho”.)

Zabawa podobna do „ciepło/zimno”. Jedna osoba zamyka oczy a druga osoba chowa np. pluszowego króliczka. Pierwsza osoba otwiera oczy i zaczyna szukać zabawki. Druga osoba zamiast mówić „ciepło” lub „zimno”, wypowiada nazwę zabawki głośno – jeżeli szukający jest blisko odnalezienia przedmiotu, albo cicho – jeżeli szukający jest daleko. Jeśli chcemy poćwiczyć słownictwo związane z Wielkanocą możemy chować: Wielkanocnego Zajączka „Easter Bunny”, pisankę „Easter Egg” lub koszyczek „Easter basket”. Można w ten sposób bawić się równiez innymi zabawkami.

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie – zaglądajcie regularnie.)

Inne artykuły z tej kategorii:

Zwierzęta w zoo (2) – słowniczek

Zwierzęta w zoo (2) – słowniczek

Słownictwo: giraffe (żyrafa), zebra (zebra), elephant (słoń), parrot (papuga), tiger (tygrys), hippo (hipopotam), crocodile (krokodyl), monkey (małpa), lion (lew), kangaroo (kangur), camel (wielbłąd) GIRAFFE ZEBRA ELEPHANT PARROT TIGER HIPPO CROCODILE MONKEY LION...

czytaj dalej
Zwierzęta (2) – słowniczek

Zwierzęta (2) – słowniczek

Słownictwo: dog (pies), cat (kot), bird (ptak), snake (wąż), rabbit (królik), fish (ryba), hamster (chomik), turtle (żółw). DOG CAT BIRD SNAKE RABBIT FISH HAMSTER TURTLE Obrazki: clker.com Audio: ttsmp3.com Karykatura plik wektorowy utworzone przez valadzionak_volha -...

czytaj dalej
Owoce (1) – słowniczek

Owoce (1) – słowniczek

Słownictwo: apple (jabłko), banana (banan), orange (pomarańcza), watermelon (arbuz), pear (gruszka), strawberry (truskawka). APPLE BANANA ORANGE WATERMELON PEAR STRAWBERRY Obrazki: clker.com Audio: ttsmp3.com Tło plik wektorowy utworzone przez cornecoba -...

czytaj dalej
Skip to content