Język angielski online „Starszacy” – lekcja 6

flaga Wielkiej Brytanii

22 kwietnia 2020

Temat: „In the garden” (W ogrodzie.)

• powtórzenie piosenki „Spring”
  • powtórzenie nazw owadów i robaczków (poznane w zeszłym roku), nowe słownictwo – w ogrodzie
  • wykonanie ćwiczeń: zapamiętywanie, łączenie w pary, rysowanie według instrukcji (rozumienie ze słuchu)

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)

HELLO „STARSZACY”! – Witajcie „Starszacy”!

1. Sing this song. (Zaśpiewaj tę piosenkę.)

„Spring”New Treetops 2 OUP

2. Do you know what insects and bugs live in your garden? (Czy wiesz jakie owady i robaczki mieszkają w twoim ogrodzie?)

Look at the new words. (Spójrz na nowe słowa.)

3. Practise. (Poćwicz)

3. Look, listen and match. (Spójrz, posłuchaj i połącz)

Popatrzcie na cienie robaczków, kliknijcie na głośniczek i powtórzcie wyraz. Następnie, palcem lub myszką przeciągnijcie robaczka na jego cień.

4. Listen and draw. (Posłuchaj i narysuj)

Zadanie można wykonać na dwa sposoby:

1. Słuchamy nagrania i rysujemy na kartce.
  2. Używamy strony autodraw.com, która dzięki funkcji „autodraw” (ikona magicznego ołówka) zgaduje co rysujemy i możemy wybrać gotowy rysunek do naszego obrazka, a nastepnie go pokolorować. Obrazek można pobrać na dysk, lub skopiowac jego link. Instrukcja (nagrałam krótki film, jak można rysować w autdraw)

Instrukcje są w kilku plikach, aby łatwiej było odsłuchac krótkie polecenie i narysować kolejne elementy obrazka.

(Chciałam zamieścić swoje nagranie, ale mikrofon odmówił współpracy i nagranie urywało sie w pewnym momencie, dlatego jest kilka plików nagranych z ttsmp3)

Draw a tree. Colour it green and brown.
Draw green grass.
Draw a flower. Colour it green, yellow and pink.
Draw a ladybird. Colour it red and black.
Draw a caterpillar. Colour it green.
Draw an ant. Colour it brown.
Draw a bee. Colour it yellow and black.
Draw a butterfly. Colour it orange, purple and blue.

Dzieci mogą napisać swoje imię na pracy (bez nazwiska). Zdjęcia, pliki lub linki można wysyłać na adres: aleksandra.glaz+P2@gmail.com.

Nadesłane prace umieszczę w osobnym artykule, w przyszłym tygodniu.

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.