Język angielski online „Starszacy” – lekcja 13

flaga Wielkiej Brytanii

20 maja 2020

Temat: „On the farm” – revision („Na wsi” – powtórzenie) – lekcja cyfrowa „English Play Box”

  • piosenka: „Feelings song”
  • English Play Box 3: Rozdział 6 „Na Wsi” Lekcja 7,8 – po zalogowaniu się, należy wybrać lekcje cyfrowe, Play Box 3, następnie rozdział 6 i lekcję 7 i 8: lekcja 7 – dzieci zakreślają obrazek przedstawiający ich samopoczucie, dzieci układają puzzle i mówią jakie zwierzęta widzą, dzieci słuchają nazw zwierząt i klikają odpowiednie obrazki, następnie dzieci słuchają odgłosów zwierząt i dopasowują do nich obrazki; lekcja 8 – przypomnienie piosenki o dniach tygodnia, dzieci wybierają obrazek, który nie pasuje do pozostałych, następnie mogą zagrać w kółko i krzyżyk; na koniec dokonują samooceny.

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „STARSZACY”! – Witajcie „Starszacy”!

1. Sing this song. (Zaśpiewaj tę piosenkę.)

2. English Paly Box 3: Rozdział 6 „Na Wsi” Lekcja 7,8 – lekcja 7 – dzieci zakreślają obrazek przedstawiający ich samopoczucie, dzieci układają puzzle i mówią jakie zwierzęta widzą, dzieci słuchają nazw zwierząt i klikają odpowiednie obrazki, następnie dzieci słuchają odgłosów zwierząt i dopasowują do nich obrazki; lekcja 8 – przypomnienie piosenki o dniach tygodnia, dzieci wybierają obrazek, który nie pasuje do pozostałych, następnie mogą zagrać w kółko i krzyżyk; na koniec dokonują samooceny.

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content