Język angielski online „Starszacy” – lekcja 12

flaga Wielkiej Brytanii

15 maja 2020

Temat: I know the „Farm Story” (Znam opowiadanie „Na wsi”) – lekcja cyfrowa „English Play Box”

  • piosenka: „Count to 20”
  • English Play Box 3: Rozdział 6 „Na Wsi” Lekcja 5,6 – po zalogowaniu się, należy wybrać lekcje cyfrowe, Play Box 3, następnie rozdział 6 i lekcję 5 i 6: piosenka „On the farm”, dzieci szukają różnic na obrazkach, powtórzenie rymowanki, łączenie fragmentów opowiadania z obrazkami, zgadywanie jak czują się zwierzęta na obrazkach (frightened, sad, happy, angry), rozumienie ze słuchu (zaznaczanie zwierzątek na obrazku), rozumienie ze słuchu (wybór zwierząt widocznych na obrazku)
  • zwierzątka z papieru

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „STARSZACY”! – Witajcie „Starszacy”!

1. Sing this song. (Zaśpiewaj tę piosenkę.)

2. English Paly Box 3: Rozdział 6 „Na Wsi” Lekcja 5,6 – piosenka „On the farm”, dzieci szukają różnic na obrazkach, powtórzenie rymowanki, łączenie fragmentów opowiadania z obrazkami, zgadywanie jak czują się zwierzęta na obrazkach (frightened, sad, happy, angry), rozumienie ze słuchu (zaznaczanie zwierzątek na obrazku), rozumienie ze słuchu (wybór zwierząt widocznych na obrazku).

3. Make paper animals. (Zrób zwierzątka z papieru)

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętaj o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content