Język angielski online „Pszczółki” – lekcja 15

flaga Wielkiej Brytanii

18 maja 2020

Temat: „Shapes – revision” (Kształty – powtórzenie – lekcja cyfrowa English Play Box 1)

  • piosenka „I can make a circle”
  • English Play Box 1: Rozdział 7 „Kształty” lekcja 7,8 (trzeba się zalogować, wybrać English Play Box 1, rozdział 7 a następnie lekcję 7 i 8) : w lekcji 7  dzieci powtarzają historyjkę i mówią jakich słow brakuje, powtrarzają piosenkę o kształtach, rysują co przyśniło się Play Boxowi; w lekcji 8 dzieci patrzą na obrazki i mówią jakiego kształtu brakuje, słuchają nagrań i układają obrazki z rymowanki w kolejności, następnie słuchają instrukcji i kolorują kształty, na koniec wstawiają brakujące kształty do sekwencji.

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „BEES”! – „Witajcie „Pszczółki”!

1.Sing this song. (Zaśpiewajcie tę piosenkę.)

2. Ponieważ do tego tematu wykorzystuję nasz podręcznik „English Play Box”, który ma ciekawe zabawy interaktywne w lekcjach cyfrowych, proponuję przejście na stronę podręcznika. Lekcja 7 i 8 to utrwalenie słownictwa, przypomnienie historyjki obrazkowej oraz piosenki o kształtach i rymowanki „Big circle”.

English Play Box 1: Rozdział 7 „Kształty” lekcja 7,8

3. Extra activities. (Dodatkowe zadania.)

Play these games if you want to learn more shapes. (Zagraj w gry, jeśli chcesz poznać inne kształty.)

http://www.sheppardsoftware.com/preschool/ngames/shapes.htm

Bye, bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele ciekawych materiałów na stronie www.supersimple.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętajcie o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content