Język angielski online „Pszczółki” – lekcja 14

flaga Wielkiej Brytanii

13 maja 2020

Temat: „I know the shapes story” (Znam opowiadanie o kształtach – lekcja cyfrowa English Play Box 1)

  • piosenka „Open, shut them”
  • English Play Box 1: Rozdział 7 „Kształty” lekcja 6 (trzeba się zalogować, wybrać English Play Box 1, rozdział 7 a następnie lekcję 6) : dzieci powtarzają piosenkę i przypominaja sobie treść historyjki obrazkowej (po wysłuchaniu fragmentu zaznaczają obrazek, który nie jest poprawny), powtrarzają rymowankę (łączenie fragmentów rymowanki z właściwymi obrazkami), prowadzą Play Boxa do obrazków przedstawiających różne kształty.
  • propozycja zabawy: „Draw a shape”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „BEES”! – „Witajcie „Pszczółki”!

1.Sing this song. (Zaśpiewajcie tę piosenkę.)

2. Ponieważ do tego tematu wykorzystuję nasz podręcznik „English Play Box”, który ma ciekawe zabawy interaktywne w lekcjach cyfrowych, proponuję przejście na stronę podręcznika. Lekcja 6 to powtórzenie słownictwa, przypomnienie historyjki obrazkowej oraz rymowanki „Big circle”.

English Play Box 1: Rozdział 7 „Kształty” lekcja 6

3. Propozycja zabawy: „Draw a shape.” (Narysuj kształt.)

Przygotowujemy talerze (tacki) i wysypujemy na nie warstwę np. mąki, ryżu, kaszy itp. (dobrze jeżeli talerz nie jest biały). Możemy prosić dziecko o narysowanie palcem kształtu np. „Draw a circle.”, albo dziecko rysuje kształt i pyta „What is it?”, a my zgadujemy.

Bye, bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele ciekawych materiałów na stronie www.supersimple.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętajcie o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content