Język angielski online „Pszczółki” – lekcja 13

flaga Wielkiej Brytanii

11 maja 2020

Temat: „I know shapes” (Znam kształty – lekcja cyfrowa English Play Box 1

  • piosenka „Seven steps”
  • English Play Box 1: Rozdział 7 „Kształty” lekcja 5 (trzeba się zalogować, wybrać English Play Box 1, rozdział 7 a następnie lekcję 5) : dzieci powtarzają słownictwo i przypominaja sobie treść historyjki obrazkowej (puzzle, rymowanka, historyjka obrazkowa, zakreślenie obrazka z historyjki)

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „BEES”! – „Witajcie „Pszczółki”!

1.Sing this song. (Zaśpiewajcie tę piosenkę.)

2. Ponieważ do tego tematu wykorzystuję nasz podręcznik „English Play Box”, który ma ciekawe zabawy interaktywne w lekcjach cyfrowych, proponuję przejście na stronę podręcznika. Lekcja 5 to powtórzenie słownictwa, przypomnienie historyjki obrazkowej oraz rymowanki „Big circle”.

English Play Box 1: Rozdział 7 „Kształty” lekcja 5

3. Propozycja zabawy: „I spy with my little eye…”

Jedna osoba rozgląda się po pokoju i mówi jaki kształt ( może też dodać w jakim rozmiarze i kolorze) widzi np.:

„I spy with my little eye a big blue circle.”

Druga osoba próbuje odlaneźć ten kształt i wskazuje go mówiąc: „It’s here.” (Jest tutaj.)

Bye, bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele ciekawych materiałów na stronie www.supersimple.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętajcie o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content