Język angielski online „Pszczółki” – lekcja 12

flaga Wielkiej Brytanii

6 maja 2020

Temat: „Big circle – chant” (Duże koło – rymowanka – lekcja cyfrowa English Play Box 1

  • piosenka „Hello”
  • English Play Box 1: Rozdział 7 „Kształty” lekcja 4 (trzeba się zalogować, wybrać English Play Box 1, rozdział 7 a następnie lekcję 4) : dzieci powtarzają słownictwo i przypominają sobie treść historyjki obrazkowej (układanie obrazków w kolejności), nauka rymowanki „Big circle”
  • propozycja pracy plastyczne i zabawy: „Pizza Box Bean Bag Toss”

(Instrukcje zamieszczam również w języku polskim, ale proszę w miarę możliwości o przeczytanie dzieciom instrukcji w języku angielskim)


HELLO „BEES”! – „Witajcie „Pszczółki”!

1.Sing this song. (Zaśpiewajcie tę piosenkę.)

2. Ponieważ do tego tematu wykorzystuję nasz podręcznik „English Play Box”, który ma ciekawe zabawy interaktywne w lekcjach cyfrowych, proponuję przejście na stronę podręcznika. Lekcja 4 to powtórzenie słownictwa, przypomnienie historyjki obrazkowej oraz nauka rymowanki „Big circle”.

English Play Box 1: Rozdział 7 „Kształty” lekcja 4

3. Propozycja zabawy: w wieczku pudełka np. po pizzy, lub butach wycinamy poznane kształty. Każdy kształt to inna liczba zdobytych punktów (1,2,3). Rzucamy woreczkiem zrobionym np. ze starej skarpetki i ryżu. Po rzucie mówimy nazwę i np. kolor trafionego kształtu np. „It’s a yellow circle – two points.” Ustalamy ilość rund i liczymy zdobyte punkty. Poniżej film, w którym Caitie z Super Simple prezentuje jak wykonać rekwizyty i przeprowadzić zabawę. (Polecam inne programy z kanału „Super Simple – Catie’s classroom”

Bye, bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele ciekawych materiałów na stronie www.supersimple.com

Więcej gier i materiałów w zakładce Język angielski na naszej stronie.

Pamiętajcie o powtarzaniu poprzednich lekcji.

Inne artykuły z tej kategorii:

Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content