„Jesteśmy w krainie bajek”

20 kwietnia 2020

Kochane przedszkolaki, witam Was serdecznie.

Słuchajcie! Muszę się z Wami podzielić wiadomością. Otóż w skrzynce pocztowej naszego przedszkola ktoś zostawił list dla Was. Kto napisał ten list i co chciał Wam  przekazać ? Posłuchajcie więc treści tego listu.

Drogie dzieci!

 Piszę ten list do Was z bajki. Często zaglądam do waszego przedszkola, obserwuję zajęcia, w których uczestniczycie. Ostatnio słyszałam od Waszej pani, że będziecie rozmawiać  o bajkach. Uwielbiam bajki, a jak chcecie dowiedzieć się, jakie, to odgadnijcie zagadki i zadania, jakie dla was przygotowałam. , . , .

Życzę Wam powodzenia

WRÓŻKA

Zadania wyznaczone przez wróżkę do wykonania

• Rodzic stoi przed dzieckiem trzymając w ręku różdżkę , przenosi dziecko w świat bajek wypowiadając zaklęcie  „Idzie, idzie bajka w świat w czarodziejskiej szacie, przyjrzyjcie się dzieci ,może ją poznacie”

odgadywanie tytułów bajek na podstawie serii obrazków związanych z treścią bajki:

– Kopciuszek

– Królewna Śnieżka

– księżniczka na ziarnku grochu

– Czerwony Kapturek

– Trzy świnki

– Brzydkie kaczątko

– Calineczka

Rozmowa z dziećmi na temat znanych im baśni:

– gdybyście spotkali wróżkę, o co chcielibyście ją zapytać?

 – czy bohaterami bajek są tylko ludzie?

 – kto jest waszym ulubionym bohaterem?

 (swobodne wypowiedzi dzieci. Dzieci wypowiadają się na temat swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Określają, czy to bohater filmu, czy książki. )

Rozwiązywanie zagadek              

  1. W wielkim lesie czai się                                         

              wilczysko ponure.

              Kto do babci spieszy się?

             Czerwony….(Kapturek)

  • Suknię, piękne pantofelki

 darowała wróżka.

 Po balu kogo szukał książę ?

 Wiadomo….(Kopciuszka)

  • W jakiej bajce sprytny kocur

 olbrzyma oszukał,

dla młynarza zdobył zamek? T

o jasne: „Kot w….( butach”)

  • Ojciec z drewna go wystrugał ,
  • wieloryb go połknął.
  •  Kim jest chłopiec z długim nosem ?
  •  To przecież….(Pinokio).

Narysuj bohatera swojej ulubionej bajki

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content