„Jak zrobić farbę mydlaną?” – zabawa dydaktyczna.

9 kwietnia 2021

Do wykonania farby mydlanej potrzebne jest mydło i woda. Mydło należy zetrzeć na tarce o dużych oczkach, dodać pół litra ciepłej wody i całość zblendować. Następnie do masy mydlanej dodajemy barwnik spożywczy lub farbę plakatową.
Dzieci używając farby mydlanej malują palcami rąk tęczowy krajobraz.

Bawcie się dobrze i zachęcamy do przesyłania zdjęć !

Inne artykuły z tej kategorii:

Nauka zdalna 5- cio latki

Nauka zdalna 5- cio latki

Mowa: porozmawiajcie o tym, jakie informacje, treści przekazują nam programy i reklamy telewizyjne. Zastanówcie się, czy wszystko, co widzimy jest prawdą czy fikcją. Wyjaśnijcie słowo: fikcja. Porozmawiajcie też o swoich ulubionych programach telewizyjnych.Karta...

czytaj dalej
Skip to content