Jadalny naszyjnik

27 maja 2020

Sztuka bywa piękna i funkcjonalna. Czyż nie byłoby miło, gdyby jeszcze była jadalna? Dlatego zachęcam Was dzisiaj do wykonania naszyjnika z płatków śniadaniowych. Podczas tej zabawy dziecko ćwiczy skupienie uwagi na małych przedmiotach i kierowanie ruchem palców. Uczy się także liczyć.

Co jest potrzebne?

Przędza, sznurek lub żyłka,płatki śniadaniowe z dziurką w środku, taśma klejąca

Jak się bawić?

Daj dziecku kawałek przędzy, sznurka lub żyłki, który po związaniu przejdzie przez głowę. W przypadku sznurka lub przędzy warto owinąć końcówkę taśmą, aby dziecku łatwiej było nawlekać płatki. Dziecko nawleka płatki na sznurek – pomagaj mu w razie potrzeby. Następnie zwiąż jego końce, żeby powstał naszyjnik. Spróbujcie policzyć koraliki w naszyjniku.

Mała zmiana

>Kiedy koraliki są policzone, niech dziecko zje część z nich, a następnie policzcie jeszcze raz.

>Jeżeli wolicie, żeby naszyjnik był trwały, nawlekajcie na sznurek inne przedmioty, takie jak guziki, krótkie kawałki kolorowych słomek lub makaron.

>Zamiast sznurka można użyć kolorowych drucików i zrobić z nich pierścionki lub kolczyki.

Jeżeli dziecku trudno jest skoordynować pracę obu rąk, dorosły może przytrzymywać mu sznurek podczas nawlekania.

Wspaniałej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content