Instrumenty perkusyjne

tamburyn

26 maja 2020

Witam was dzisiaj kochane Dzieci!

Nadal bawimy się muzyką; poznamy dzisiaj jeden instrument muzyczny, który należy do instrumentów perkusyjnych – tamburin lub tamburino.

Zobacz ilustracje przedstawiające ten instrument, oraz film, do czego może nas zaprosić tamburin.

Przygotuj sobie ten instrument, gdyż za chwilkę będziemy na nim wspólnie grać! Jeżeli nie masz w domu tego instrumentu, możesz go z łatwością wykonać z pomocą kogoś z domowników; pomoże ci przy tym filmik!

A teraz zapraszam do wysłuchania wiersza J . Myślińskiej pt. „Muzykanci”

„Muzykanci”

Muzykantów każdy zna,

li-li-la, li-li-la,

jest nim świerszcz i jestem ja,

li-li-la, li-li-la.

Dziś na palcach sobie gram,

pa-ram-pam, pa-ram-pam,

bo paluszku zdone mam,

pa-ram-pam, pa-ram-pam.

Wietrzyk psotnik także gra

szu-szu-sza, szu-szu-sza,

gdy po polach sobie gna

szu-szu-sza, szu-szu-sza.

Posłuchaj do czego nas zaprasza tamburin i spróbuj policzyć, ile razy zagra? Na tym instrumencie możesz akompaniować czyli grać do każdej piosenki, którą znasz! A więc do muzyki – smyki! Wesołej zabawy!

[Transkrypcja: Do czego nas może zaprosić tamburyn? Możemy maszerować, możemy biegać i możemy skakać. A teraz spróbujcie policzyć ile razy gram na tamburynie. Raz, dwa, trzy, cztery. Jeszcze raz. Raz, dwa, trzy, cztery. Świetnie sobie poradziłeś. Zapraszam teraz do grania na tym instrumencie.]

[Transkrypcja: Witam Was dzisiaj drogie dzieci. Rozmawiamy w tym tygodniu o muzyce. Będziemy poznawać różne instrumenty muzyczne. Dzisiaj poznamy instrument, który nazywa się tamburyn. To jest, dzieci, tamburyn. Będziemy na nim akompaniować do piosenki „Wiosna na łące”, gdzie nastąpi powitalny koncert. Spróbujemy dzisiaj sami zaśpiewać piosenkę i jak będzie refren, zaakompaniujemy na tamburynie. Uwaga zaczynamy. (Piosenka) „Wiosna, wiosna, dziś na łące. Powitalny będzie koncert. Świerszcz ma skrzypce, skrzat bębenek. W nutkach pięknych sto piosenek. Świerszcz ma skrzypce, skrzat bębenek. W nutkach pięknych sto piosenek. Już nastroił świerszczyk skrzypki. Nagle wiatr przyleciał szybki. Podniósł nutki, uniósł w górę, poszybował aż pod chmurę. Podniósł nutki, uniósł w górę, poszybował aż pod chmurę.” Myślę, że wam się udało. Życzę wspaniałej zabawy.ny tekst.]

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content