Grzechotka to instrument

cztery kolorowe grzechotki

27 maja 2020

Witam was kochane Dzieci w kolejną, majową środę! W dalszym ciągu będziemy się bawić muzyką! Czy wiecie, że każdy z was miał kontakt z muzyką już w chwili urodzenia? Tak, to było wtedy, kiedy wydałaś/eś swój pierwszy okrzyk – czyli płacz, bo to też jest muzyka! Zaraz potem rodzice zabawiali cię grzechotką, czyli instrumentem muzycznym, którym właśnie dzisiaj będziemy się zajmować.

Zobacz ilustracje grzechotek; widać na nich, że mamy ich różne rodzaje: mogą być zabawkami dla niemowląt i małych dzieci ale mogą też być instrumentami muzycznymi, używanymi przez dorosłych w orkiestrze.

A teraz zagadka E. Kalinowskiej „Co to jest?”

Bawią się nią małe dzieci, gdy wesoły dźwięk z nich leci, w przedszkolu dzieci też je mają i wesoło na nich grają? Czy wiesz, co to jest? Tak! To grzechotka.

Zapraszam do wykonania różych grzechotek; pomogą ci w tym filmiki. Zrób w domu taką grzechotkę, gdyż niedługo będziemy na niej grać! Poproś Rodziców do pomocy w przygotowaniu materiałów potrzebnych do wykonania grzechotki.

„Kolorowe grzechotki” – to temat naszej pracy plastycznej; wybierz sobie odpowiedni pojemnik, wypełnij go wybranym materiałem sypkim, zakręć mocno butelkę aby zabezpieczyć ją przed wysypaniem, oklej pojemnik papierem samoprzylepnym, tak żeby twój instrument był wesoły i kolorowy! Jak grzechotka będzie gotowa, powiedz krótki wierszyk i zagraj na swojej grzechotce: ” Na grzechotce ładnie gram i piosenek dużo znam. Ram, tam, tam, ram, tam, tam, na grzechotce ładnie gram”. Możesz wymyślić własną muzykę do powyższych słów! Powodzenia! Żeby utrwalić sobie, jak wygląda grzechotka, wybierz sobie obrazek i pokoloruj lub pomaluj farbami grzechotkę według uznania! Miłej zabawy!chane Dzieci!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content