GRY I ZABAWY TERAPEUTYCZNE

22 kwietnia 2020

W ramach zajęć, w tym tygodniu proponuję zabawę w budowanie😊

Zabawa ta będzie o tyle trudniejsza, że nie będzie to zwykła zabawa kupionymi klockami lecz stworzonymi przez dziecko. Pomysł wykonania i architektury swojego dzieła zostawiamy dziecku, ale w gotowości niesienia pomocy przy trudnościach.

Chodzi o stworzenie swojej małej przestrzeni ”bazy” do zabawy, swojego pudełka na „skarby”, labiryntu, tunelu, robota lub swojej własnej budowli do wyboru.

Zabawa ta ma na celu kreatywne myślenie – budowanie pomysłowości u dziecka, zwiększanie sprawności manualnej, samodzielności oraz umożliwienie dziecku stworzenia indywidualnej zabawki, przy której mogłoby się wyciszyć,

Będą potrzebne : puste pudełka, które znajdziecie Państwo w domu (po zapałkach, po sprzętach agd, herbatach itp.), kartki lub brystol, farby lub kredki do ozdabiania, klej lub taśma klejąca, sznurek, koc/prześcieradło itp.

Życzę udanej zabawy i powodzenia 😊

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content