Gdzie mieszkają zwierzątka?

24 kwietnia 2020

Zapraszam do zabawy „Gdzie mieszkają zwierzątka„. Po dopasowaniu zwierząt naśladujemy ich odgłosy. Po skończonej grze bawimy się dalej – „Co to za zwierzę?” – układanie i rozwiązywanie zagadek – dorośli układają zagadki o zwierzętach. Opisują wygląd oraz upodobania zwierząt bez podawania ich nazwy. Dzieci odgadują nazwę zwierzęcia,  następnie dzielą jego nazwę na sylaby, starsze dzieci podają pierwszą głoskę. Potem robimy zmianę- dzieci układają zagadki. Udanej zabawy:)

Inne artykuły z tej kategorii:

Wakacyjna lista zadań logopedycznych

Wakacyjna lista zadań logopedycznych

Dzisiaj do pobrania Wakacyjna lista zadań logopedycznych, mam nadzieję, że wam się spodoba. Życzę wszystkim dzieciom wspaniałych wakacji. Wakacyjna-lista-zadań-logopedycznychPobierz https://youtu.be/BauTov9xmZY

czytaj dalej
Atrakcje w Bezpieczne Wakacje

Atrakcje w Bezpieczne Wakacje

Zapraszam na film: Atrakcje w Bezpieczne Wakacje. Ten animowany i rysowany wiersz dla dzieci o letnich wakacjach może być okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa podczas letnich wyjazdów. https://youtu.be/CQkc4Dfe1aw

czytaj dalej
Quiz na Dzień Taty

Quiz na Dzień Taty

Dzisiaj z okazji Święta Taty proponuję mały quiz . Czytamy dzieciom pytania i czekamy na odpowiedź 🙂 Oj, pewnie niejeden Tata będzie zaskoczony odpowiedziami. Po wykonaniu zadania zachęcam do wysłuchania i zaśpiewania razem piosenki " Tato, nadchodzi lato". Miłego...

czytaj dalej
Skip to content