Dzieci z różnych stron świata

3 czerwca 2020

Witam wszystkich! Dzisiaj będziemy podróżować po całym świecie i poznamy mieszkające tam dzieci. Pooglądajcie proszę zdjęcia tych dzieci i zwrócie uwagę, że każde dzieci wyglądają trochę inaczej chociaż są bardzo podobne i lubią to co wy: a więc lubią się bawić, rysować, śpiewać, skakać.

Jeśli dokładnie się przypatrzycie obrazkom, to zauważycie, że dzieci mają różny kolor skóry, niektóre mają skośne oczy, mają również różne ubrania. Jest to związane z miejscem w którym mieszkają, ale dokładniej opowiem wam o tym, gdy będziecie już w starszej grupie. Zapraszam teraz do uważnego wysłuchania wiersza H. Łochockiej pt. „Ona i ja”

„Ona i ja”

Ona ma czarne brwi i warkoczyk,

ja rudą grzywkę, niebieskie oczy.

Ona rozsądnie zawsze coś powie,

a o mnie mówią, że mam pstro w głowie.

Ona chce śpiewać, rozmawiać, czytać,

a ja bym w piłkę grała, i kwita.

Więc cóż wspólnego jest między nami?

Chyba to, że jesteśmy przyjaciółkami.

A teraz odpowiedzcie na pytania:

  • Jak wyglądała dziewczynka z wierszyka?
  • A jak wyglądała druga dziewczynka?
  • Czym jeszcze różniły się dziewczynki?
  • A co je łączyło? Spróbuj teraz opisać swój wygląd: powiedz jakie masz kolor oczów, czy twoje włosy są jasne czy ciemne, czy są długie czy krótkie, czy się kręcą, czy są proste, czy jesteś wysoka czy niska?
kolorowanka - dzieci świata

A teraz zapraszam do zabawy z piłką: ” Podoba mi się w tobie…”. Poszukaj swojej piłki, zaproś domowników do wspólnej zabawy. Przebieg zabawy: wszyscy stoją lub siedzą w kole, każdy patrzy na sąsiada i, podając piłeczkę, śpiewa mu ( na melodię Aaa, kotki dwa) co mu się w nim podoba. Na przykład: Witaj mamo, jak się masz? Podoba mi się buzia twa! – i podaje piłeczkę. Teraz następna osoba, która dostała piłeczkę, śpiewa coś miłego o sąsiedzie i jemu przekazuje piłeczkę itd. Życzę miłej zabawy z waszą rodziną! Posłuchaj również piosenki i zaśpiewaj swoją ulubioną piosenkę! Do zobaczenia!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content