Do widzenia Przedszkole – to już wakacje!

30 czerwca 2020

1. „Niech lato trwa!” – słuchanie wiersza Anny Bayer.
    Kiedy słońce świeci,
    a powietrze jest gorące
    biegnijcie do kąpieli dzieci,
    zbierajcie kwiaty na łące.
    Zbierajcie muszelki, kamyki,
    słuchajcie szumu traw,
    słuchajcie leśnej muzyki,
    niech lato trwa i trwa.
  2. „Ciekawe miejsca” – oglądanie ilustracji przedstawiających różne miejsca w Polsce i na świecie.

3. Wakacje” – swobodne wypowiedzi dziecka z wykorzystaniem ilustracji.
Dziecko opowiada o wakacyjnych planach: gdzie pojedzie lub gdzie chciałyby pojechać. Wskazuje odpowiednią ilustrację. Dziecko opowiada, co w danym miejscu można robić, jak spędzać wolny czas.

4. „Żmija” – zabawa z pokazywaniem do tekstu Joanny Myślińskiej i Iwony Mojsak, ćwiczenia ortofoniczne.

Pełza żmija polną dróżką, – dziecko ręką przed sobą wykonuje faliste ruchy nadgarstkiem,
sss, sss – dziecko syczy, macha językiem jak żmija, znowu syczy, nie porusza żadną nóżką,
sss, sss- dziecko syczy, macha językiem jak żmija, znowu syczy,
bo nóg nie ma żmija wcale, – dziecko przecząco kręci głową i wystawia dłonie przed siebie,
sss, sss, – dziecko syczy, macha językiem jak żmija,
znowu syczy, choć się rusza doskonale. – dziecko ręką przed sobą wykonuje faliste ruchy nadgarstkiem,
sss, sss, – dziecko syczy, macha językiem jak żmija, znowu syczy

5. „Moje przedszkole” – rysowanie kredkami ołówkowymi według własnego pomysłu.