Ćwiczenie gimnastyczne „Podaj woreczek”.

20 maja 2020

Zabawa w parach, dziecko ustawia się z rodzeństwem lub rodzicem. Dwie osoby stoją tyłem do siebie, dotykając się plecami, pośladkami i nogami. Nogi w lekkim rozkroku, stopy mocno przylegają do podłogi. Jedno z dzieci z pary trzyma w ręku woreczek gimnastyczny małą piłkę, lub inny przedmiot, który z łatwością można podać . Na sygnał Rodzica: „Hop” dzieci/ osoby w parze przekazują sobie woreczek, wykonując skręt tułowia raz w lewą, raz w prawą stronę. Należy zwrócić uwagę, by dziecko starało się nie odrywać stóp od podłoża oraz nie odsuwało się od drugiej osoby w parze. Zabawa może być prowadzona w różnym tempie, w zależności od instrukcji Rodzica.

Zabawa ruchowa – „Rulony”.

Dziecko otrzymuje stronę z gazety lub dużą chustę, leży na brzuchu, dłonie trzymają na gazecie/chustce. Na hasło „Zwijamy rulony” podnosi ramiona, łokcie i dłonie i starają się zwinąć gazetę/chustę w rulon. Ćwiczenie powtarzamy 4–5 razy.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content