Ćwiczenia ruchowe

8 kwietnia 2021

Dzień dobry, kochane Motylki pomimo pozostania w domu zachęcamy do zadbania o dostateczną ilość codziennej aktywności ruchowej.

Dzieci wykonują masażyk na plecach rodziców lub rodzeństwa.
 
W poniedziałek piękne słonko.
A we wtorek pada deszcz.
W środę wieje wietrzyk.
W czwartek prószy śnieg.
W piątek zawierucha.
Wicher gna w sobotę.
Niedziela będzie słoneczna,
więc na spacer mam ochotę.

Ćw 1. Kwiaty rosną – kwiaty więdną” – zabawa z elementem wyprostnym.

Dzieci naśladują kwiaty. na hasło „kwiaty rosną” – wspinają się na palcach, ręce wyciągają w górę. na hasło „kwiaty więdną” – wykonują przysiad, głowę chowają między kolana.

Ćw 2. Ćwiczenie z elementem podskoku.

Dzieci skaczą po pokoju jak żabki, gdy rodzic lub rodzeństwo powie hasło „bocian idzie” nieruchomieją, jeśli ich ciało się poruszy zamieniacie się rolami, jeśli nie bocian odchodzi a dziecko skacze dalej.

Ćw 3. Ćwiczenie z elementem równowagi.

Dzieci są bocianami, chodzą po łące wysoko unosząc kolana. Na klaśnięcie przez rodzica zatrzymują się, stają na jednej nodze, wystawiają dłonie przed siebie, rytmicznie poruszając nimi jak dziobem powtarzając „Kle, kle, kle żabki mi się chce”.

Inne artykuły z tej kategorii:

SŁODKI, WIOSENNY OGRÓDEK

SŁODKI, WIOSENNY OGRÓDEK

Witam wszystkich dzisiaj, w środę. Pogoda kwietniowa nas nie rozpieszcza więc postanowiłam zaprosić Was do mojej kuchni, gdzie będziemy robić słodkie kwiatki do naszego wiosennego ogrodu! Proszę przygotować: kostkę masła, 1 czubatą szklankę cukru pudru, 2 czubate...

czytaj dalej
Skip to content